infolinia: (32) 258 64 51, 600 412 585

Czy wiesz, jaki tusz będzie odpowiedni do Twojej drukarki HP? Podpowiadamy

Hewlett-Packard to jeden z wiodących producentów drukarek. Oferowany przez nich sprzęt jest bardzo wysokiej jakości, co przekłada się na jego popularność. Tym samym na rynku pojawił się duży wybór pasujących do niego materiałów eksploatacyjnych – oryginałów i ich zamienników. Prędzej czy później staniesz przed koniecznością wymiany wkładu w urządzeniu. Czy będziesz wtedy wiedział, jaki tusz będzie odpowiedni do Twojej drukarki HP? W dzisiejszym wpisie podpowiemy Ci, na co w szczególności powinieneś zwrócić swoją uwagę.

Jaki tusz będzie odpowiedni do Twojej drukarki HP?

Wybór wkładu może mieć duży wpływ nie tylko na jakość wydruku, ale również na poprawne działanie urządzenia drukującego. Dlatego też należy dokładnie dopasować jego rodzaj. Niestety jednocześnie to właśnie w przypadku tej kwestii pojawia się najwięcej wątpliwości. Okazuje się bowiem, że jeden tusz może pasować aż do kilku modeli drukarek. Jak więc sprawdzić, czy dany produkt jest kompatybilny z urządzeniem, z którego korzystasz? Na szczęście jest na to kilka sposobów.

Możesz np. poszukać oznaczenia, które znajduje się na wcześniej zamontowanym wkładzie i na jego podstawie zamówić nowy tusz. W niektórych przypadkach taki identyfikator może znajdować się też tuż pod pokrywą sprzętu. Jeśli chcesz jednak skorzystać z prostszego rozwiązania, to rodzaj kompatybilnego wkładu z pewnością znajdziesz w panelu sterowania drukarki lub w instrukcji urządzenia.

Najbezpieczniej jest jednak skorzystać z pełnej nazwy użytkowanego sprzętu i poczytać o nim nieco więcej na stronie producenta bądź też w sklepach, które oferują akcesoria do drukarek. W takich miejscach obok oferowanego tuszu zazwyczaj znajduje się informacja na temat jego kompatybilności. Uważamy, że to duże ułatwienie dla klientów, dlatego też wprowadziliśmy takie rozwiązanie również w naszym e-sklepie. Tym samym bez problemu sprawdzisz, jaki tusz będzie odpowiedni do Twojej drukarki HP.

Wkład standardowy czy powiększony?

Coraz częściej na rynku spotkać można tusze w wariancie XL. Mają one większą pojemność niż wkład standardowy. Ta propozycja sprawdzi się więc doskonale w przypadku osób, które drukują dużo i często. Chociaż wkłady XL z pozoru wydają się droższe, to w rzeczywistości pozwalają na dużą oszczędność. To dlatego, że pod uwagę nie należy brać ceny za oferowany wkład, lecz koszt wydruku jednej strony. Patrząc na to z tej strony, w tym wypadku jest on dużo niższy.

Oryginał czy zamiennik?

Panuje przekonanie, że zamienniki dają gorszą jakość wydruku i do tego często doprowadzają do uszkodzenia drukarki. W związku z tym grono zwolenników tuszów oryginalnych jest nadal bardzo szerokie. Niestety takie wkłady są dużo droższe, co powoduje, że wiele osób po prostu ogranicza drukowanie do minimum, a przecież nie o to w tym chodzi. Kupując urządzenie, chcesz przecież korzystać z niego jak najczęściej. Pokażemy Ci więc, że nie zawsze zamienny wkład musi być gorszy.

Otóż, oczywiście może tak być, jeśli postawisz na najtańszy produkt niewiadomego pochodzenia. Obecnie jednak spotkać można coraz więcej zamiennych tuszów, które charakteryzują się doskonałą wydajnością, świetną jakością wydruku i do tego są całkowicie bezpieczne dla drukarki. Jak więc widzisz, niczym nie odbiegają od wkładów oryginalnych – niczym, poza ceną. Jest to zatem znakomity sposób na oszczędność i możliwość częstego drukowania. Pozostaje jednak pytanie, jak znaleźć takie tusze?

Wystarczy, że będziesz korzystał ze sprawdzonych źródeł. Zerknij np. do naszego e-sklepu. W swojej ofercie mamy dla Ciebie zamienniki do drukarki HP marki Actis. Firma ta wyróżnia się sprzedażą wysokiej jakości wkładów zamiennych w bardzo atrakcyjnych cenach. Potwierdzają to zdobyte przez nią nagrody. Oferta Actis nieustannie się rozwija – tym samym jesteśmy w stanie zapewnić Ci wkłady kompatybilne z wieloma modelami urządzeń. Jeśli będziesz korzystał z wszystkich omówionych przez nas kwestii, to z pewnością bez problemu odpowiesz sobie na pytanie o to, jaki tusz będzie odpowiedni do Twojej drukarki HP.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl