infolinia: (32) 258 64 51, 600 412 585

Jak podłączyć drugi monitor do laptopa? Zobacz, jakie to proste!

Lubisz emocjonujące, zespołowe rozgrywki komputerowe? A może zajmujesz się aranżacją i projektowaniem wnętrz? W obu przypadkach pojedynczy ekran w Twoim komputerze może być niewystarczający. Rozwiązaniem na miarę Twoich potrzeb jest podłączenie drugiego monitora! Jak to zrobić w skuteczny sposób? Sprawdź, jakie mamy rady!

Jak podłączyć drugi monitor do laptopa?

W gruncie rzeczy podłączenie drugiego monitora nie jest skomplikowanym zadaniem. Pierwszą czynnością, jaką powinieneś wykonać, jest sprawdzenie, jakiego rodzaju gniazdo połączeniowe ma Twój komputer i dodatkowy monitor. Jeżeli masz taką możliwość, to warto wybrać połączenie kablem HDMI. Dlaczego? Pozwala on nie tylko przesyłać obraz, ale także udostępniać dźwięk. Dla graczy będzie to bardzo przydatna funkcja. Jak podłączyć drugi monitor do laptopa? W dużej mierze zależy to od parametrów Twojego komputera. Z samym podłączeniem monitora nie będziesz miał większego problemu. Kluczem do sukcesu jest jednak konfiguracja!

Konfiguracja sprzętu – nie pomiń tego kroku

Do podłączenia monitora z laptopem użyj kabla HDMI. Następnie, niezależnie od modelu laptopa, uruchom go ponownie. Konfiguracji zazwyczaj można dokonać poprzez skorzystanie z oprogramowania graficznego dostarczonego przez producenta Twojego sprzętu. Powinieneś uruchomić prawym przyciskiem myszy opcję „rozdzielczość ekranu”. W dostępnym tam oknie drugi monitor powinien być widoczny od razu. Jeśli jednak tak się nie stanie, spróbuj wybrać opcję „identyfikuj”. Monitory powinny być oznaczone cyframi „1” i „2”. Kolejnym krokiem jest ustawienie prawidłowej rozdzielczości na obu ekranach. Ostatnim działaniem, jakie musisz wykonać, jest wybranie trybu pracy wielu ekranów – możesz to zrobić, wybierając odpowiednią opcję lub poprzez konfigurację klawiszy Windows + P.

Twój laptop nie widzi nowego sprzętu? Zazwyczaj wystarczy ponownie uruchomić komputer lub zainstalować nowe sterowniki dla karty graficznej – powinno to rozwiązać problem!

Mamy nadzieję, że wiesz już, w jaki sposób podłączyć drugi monitor do swojego laptopa. Ciekawe propozycje monitorów – w bardzo atrakcyjnych cenach – znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Wybierz z niej ciekawy model i stwórz swoje domowe centrum dowodzenia!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl