infolinia: (32) 258 64 51, 600 412 585

Jak podłączyć monitor do laptopa? Praktyczne sposoby na różne sytuacje

Praca zdalna sprawiła, że zmieniły się nasze nawyki służbowe. Dziś, nawet jeśli są inne możliwości, wolimy pracować ze swojego domu. Niesie to ze sobą wiele korzyści, nie marnujemy czasu na dojazdy, możemy dłużej spać, a przy okazji łatwiej troszczyć się o mieszkanie. Niestety, wraz z plusami pojawiły się minusy, bo nie zawsze przygotowanie stanowiska pracy jest zadaniem łatwym. Wiele problemów może ci sprawić instalacja sprzętu, a zadanie tak proste, czyli jak podłączyć monitor do laptopa może sprawić ci niespodziewane problemy.

Jak połączyć starszy laptop z monitorem?

Każdy laptop jest wyposażony w trochę inne komponenty i zestaw złącz. W zależności czy dysponujesz sprzętem nowszym, czy nieco starszym, będziesz musiał zakupić inny komplet kabli. Starszy sprzęt zwykle wyposażony jest w porty VGA, można je rozpoznać po charakterystycznych pinach. Jest ich zawsze 15 i dzięki nim przesyłany jest obraz w 85 Hz w rozdzielczości do 2048 na 1536 pikseli. Można powiedzieć, że jest to rozwiązanie co najwyżej wystarczające. Aby wszystko działało poprawnie wystarczy, że połączysz urządzenia odpowiednim przewodem.

Różne laptopy to różne problemy - z nami dasz radę!

Dużo nowocześniejszym rozwiązaniem jest opcja podłączenia monitora do laptopa za pomocą przewodu HDMI. Ta technologia daje dużo większe możliwości. Za jej pomocą transmitujesz dźwięk i obraz w 4k i 60Hz. To zdecydowanie poprawi jakość i komfort twojej pracy. Możesz także spotkać się z rozwiązaniami takimi jak DVI. Jest ono nieco podobne do portów VGA, a różni się od nich inną liczbą pinów i typowym dwuczłonowym podziałem gniazda. Stosuje się je głównie w kartach graficznych, czasem możesz je znaleźć w swoim monitorze. Poza wskazanymi przez nas powyżej typami wtyczek możesz spotkać się także z komunikacją przez Wi-Fi lub Display.

Konfiguracja laptopa z monitorem

W zdecydowanej większość są to urządzenia plug and play, czyli działają od razu po połączeniu. Czasem jednak, podczas łączenia monitora z laptopem, będziesz musiał skonfigurować sprzęt. W tym celu sprawdź we właściwościach ekranu jaki obraz jest przesyłany do sprzętu peryferyjnego i wybierz taki, jaki będzie najlepszy dla ciebie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl