infolinia: (32) 258 64 51, 600 412 585

Jak sprawdzić płytę główną w komputerze?

Jeśli chcesz poznać model płyty głównej komputera, zapewne planujesz modyfikacje w swoim sprzęcie. Wspomniany podzespół jest podstawą, na której buduje się następne elementy układanki, które tworzą złożony układ. Gdy znasz parametry płyty głównej, możesz w łatwy sposób dopasować następne elementy układanki.

Właściwe dobranie procesora, kart graficznych i innych czynników sprawia, że wszystko tworzy sprawy i niezawodny mechanizm. 

 

Jak sprawdzić płytę główną w komputerze - najprostsze rozwiązania!

Wywarzanie otwartych drzwi to najgorsze rozwiązanie. Jeśli zastanawiasz się, jak sprawdzić płytę główną w komputerze jest gotowych szereg rozwiązań, które w trywialny sposób dadzą odpowiedź na to pytanie. Jeśli składałeś komputer samodzielnie, powinieneś mieć zachowane pudełka, paragony, lub faktury od zakupu. Tam zapewne znajdują się dokładne dane każdego elementu, w tym również płyty głównej. Gdy nie masz ich pod ręką, a obok Ciebie stoi komputer, którym chcesz się zająć, to oczywiście drugim najłatwiejszym rozwiązaniem jest sprawdzenie nazwy i numeru seryjnego na samej płycie głównej. Wystarczy odłączyć zasilanie, samemu dotknąć metalowego elementu, aby pozbyć się ewentualnego ładunku elektrycznego i można zajrzeć do obudowy komputera. Wtedy w dość łatwy sposób powinieneś odczytać dokładne dane z naklejki na płycie.

Dwa powyższe kroki nie wymagają włączenia komputera. Jeśli chcesz sprawdzić wszystkie najważniejsze podzespoły w trakcie pracy, również możesz to zrobić!

Przy pomocy funkcji “uruchamianie” wpisz Msinfo32. W zbiorczym podsumowaniu zobaczysz także informację na temat płyty głównej.

Warto również zwrócić się z prośbą do osób specjalizujących się w pracy z komputerami. Informatycy mają dużą wiedzę na temat każdego akcesorium. W tym także o każdej płycie głównej dostępnej na rynku.

 

Jak sprawdzić płytę główną przy pomocy aplikacji

Zdarza się, że opisana wcześniej procedura związana z wywołaniem informacji o płycie głównej nie jest skuteczna. Z różnych powodów komputer może z nami nie współpracować. W takim razie jak sprawdzić płytę główną jeszcze inaczej? Możesz skorzystać z szeregu rekomendowanych programów, które pomogą zidentyfikować ten podstawowy element komputera. Działają one w sposób skuteczny i też potrafią opisać one wszystkie najważniejsze parametry z dużą dokładnością. Teraz już wiesz, jak sprawdzić płytę główną, więc możesz z powodzeniem wybrać dla siebie laptop lub komputer, także dostępny w naszym sklepie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl