infolinia: (32) 258 64 51, 600 412 585

Jak sprawdzić prędkość internetu? Praktyczne porady

Internet na stałe wpisał się w rzeczywistość każdego człowieka. Nawet jeśli sam nie posiadasz urządzeń korzystających z transferu danych, być może używasz sieci w pracy. Jeśli masz wrażenie, że aplikacje otwierają się dłużej, strony internetowe mniej płynnie reagują na Twoje polecenia, również jest to sygnał. Przesył danych mógł zwolnić. Ale jak sprawdzić prędkość internetu? W dzisiejszym wpisie poznasz kilka praktycznych sposobów. Dowiesz się, jak poznać szybkość swojego łącza internetowego w sposób bezpieczny i skuteczny.

 

Jak sprawdzić prędkość internetu? Skorzystaj z darmowych stron www

W sieci znajdziesz strony internetowe, które pomagają rozpoznać, czy Twój internet mieści się w ramach opisanych przez Twojego dostawcę. Analizując otrzymane wyniki, musisz pamiętać, że są one nieco inne w zależności od metody pomiaru. Na pewno trudno na podstawie takiego odczytu wnioskować o reklamację od dostawcy internetu. Zapewne w większości przypadków sprawa reklamacji zostanie oddalona. Powodem jest brak odpowiedniego certyfikatu wykonanego badania szybkości internetu. 

 

Jak sprawdzić prędkość internetu innymi sposobami?

Poza wspomnianymi stronami internetowymi, które dają pewien pogląd na łącze internetowe, które mamy w domu istnieje jeszcze kilka sposobów na weryfikację szybkości internetu. Jeśli posiadasz komputer lub telefon komórkowy, możesz sprawdzić jakie programy i aplikacje działają w tak zwanym tle. Czyli teoretycznie nie są aktywne, ale są w trybie czuwania. Przez to pobierają część transferu danych. Jeśli je wyłączysz, efektywność internetu powinna wzrosnąć.

Ważnym czynnikiem jest także sieć WiFi. Gdy wokół Ciebie jest przynajmniej kilka takich miejsc, mogą one sobie wzajemnie przeszkadzać. Dlatego warto zajrzeć w instrukcję obsługi routera i tam spróbować zwiększyć jego możliwości. Jak sprawdzić prędkość internetu jeszcze inaczej?

Metodą mniej popularną, ale nadal w jakiś sposób skuteczną jest zwyczajny kontakt z dostawcą internetu. Zauważalny spadek przesyłu danych to również może być kwestia aktualnie prowadzonych prac przez dostawcę lub inny zbiór czynności, które Ty odczuwasz, korzystając ze swojego komputera.

 

Jak sprawdzić prędkość internetu? Skontaktuj się z ekspertami

Ostatnim prezentowanym dzisiaj sposobem jest kontakt z osobami, które są ekspertami od komputerów oraz informatyki. Dla Ciebie te kwestie mogą być problematyczne. Dlatego jeśli masz wątpliwości, skorzystaj z wiedzy i doświadczenia fachowców. Oni również znajdą rozwiązanie dla Twoich problemów z internetem. Teraz już wiesz jak sprawdzić prędkość internetu na kilka sposobów. Od tej pory kłopoty z wolniejszym internetem nie powinny być aż takim zmartwieniem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl