infolinia: (32) 258 64 51, 600 412 585

Jak udostępnić internet z telefonu na laptopa? Najprostszy sposób

Jesteś w kawiarni albo pociągu? Pracujesz zdalnie i musisz pilnie wysłać e-mail? Istnieje prosty sposób, by mieć dostęp do danych mobilnych w każdej sytuacji. Wystarczy naładowany smartfon. Jak udostępnić internet z telefonu na laptopa? Oto najprostszy sposób.

Udostępnianie internetu przez telefonu – zalety

Trudno sobie dzisiaj wyobrazić życie bez stałego dostępu do internetu. Dzięki tej funkcji możesz pracować i komunikować się ze światem w każdej sytuacji. Czasami zdarza się, że nie masz możliwości skorzystać z routera stacjonarnego. Najlepszym wyjściem jest udostępnienie internetu z telefonu. Dzięki temu możesz korzystać „z sieci” i jednocześnie pracować przy komputerze na wycieczce, podczas podróży czy nawet w kawiarni. Smartfon i tak zawsze nosisz przy sobie, więc nie musisz zabierać kolejnego urządzenia, co jest dodatkową zaletą. Jak udostępnić internet z telefonu na laptopa?

Sprawdź, czy masz dane mobilne

Zanim dowiesz się jak udostępnić internet z telefonu na laptopa, sprawdź, czy masz odpowiedni pakiet danych. To bardzo ważne. Możesz podłączyć się do sieci, zacząć pracę, by po chwili zorientować się, że strony ładują się bardzo wolno. W takim wypadku najlepiej wejdź na swoje konto klienta i zobacz, czy nie wyczerpałeś swojego pakietu danych mobilnych. Przed tobą praca w plenerze, więc wiesz, że będziesz musiał udostępniać internet z telefonu? Sprawdź stan pakietu internetowego, a jeżeli okaże się niewystarczający wykup dodatkową ilość danych od operatora.

Jak najłatwiej udostępnić internet z telefonu na laptopa?

Jak udostępnić internet z telefonu na laptopa? Cała procedura nie jest wcale skomplikowana. Wejdź w ustawienia telefonu. Znajdź zakładkę hotspot WiFi, tethering danych lub udostępnianie internetu (wszystko zależy od modelu urządzenia jakie posiadasz). Następnie kliknij w tę zakładkę. Wyświetli ci się nazwa sieci oraz hasło, a także suwak z kółkiem. Przesuń je w prawą stronę. W ten sposób uruchomiłeś możliwość udostępniania internetu. Teraz włącz laptopa. Kliknij w ikonę WiFi, która znajduje się na pasku zadań. Rozwiń ją i znajdź nazwę sieci (taką samą jak wcześniej w telefonie).

Czas na wpisanie hasła (uwaga, jeżeli hasło w telefonie jest zbyt skomplikowane możesz je zmienić. Zrób to zanim zaczniesz łączyć się z laptopem). Naciśnij przycisk „połącz” i gotowe możesz korzystać z internetu w swoim laptopie. Pamiętaj o tym, by sprawdzać poziom baterii w telefonie. Jeżeli smartfon się rozładuje, stracisz połączenie i nie będziesz mógł użytkować danych mobilnych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl