infolinia: (32) 258 64 51, 600 412 585

Jak zaktualizować bios na komputerze? Oto kilka prostych porad

Zastanawiałeś się kiedyś, jak zaktualizować bios na swoim komputerze? Latami możesz nawet nie zauważyć jego istnienia. Nic w tym dziwnego. Jeśli Twoja jednostka centralna nie ulegała awarii, to tak naprawdę w ogóle nie musisz korzystać z tego narzędzia. Jednak, jak sam wiesz, usterki są niespodziewane, więc warto posiadać odpowiednio zaktualizowany soft.

Do czego służy bios?

Bios to podstawowe oprogramowanie, jakie znajdziesz na swoim komputerze. Jest ono zainstalowane na stałe i nawet za pomocą formatu dysku twardego nie uda ci się go usunąć. Wszystko dlatego, że jest on zapisany bezpośrednio na płycie głównej swojego komputera. W związku z tym to, jak zaktualizować bios, nie jest sprawą łatwą.

Jak zaktualizować bios? Krótki poradnik

Żeby zaktualizować bios, powinieneś w pierwszym kroku sprawdzić dokładnie model płyty głównej. To od tego zależy rodzaj oprogramowania, jakie powinieneś pobrać. W dalszym kroku odwiedź stronę producenta i zweryfikuj, w jaki sposób zaleca on wykonać podmianę softu. Zwykle można to zrobić z poziomu systemu operacyjnego. Czasem wystarczy użyć pamięci USB. Jest także wiele narzędzi, które poprowadzą cię krok po kroku przez całe zadanie. Na jego koniec wszystko powinno działać bez zarzutu.

Kiedy aktualizować bios? Te symptomy powinny zwrócić Twoją uwagę

Zwróć uwagę, że bios sam się nie aktualizuje. Tak jak pisaliśmy wcześniej, znajduje się on bezpośrednio na płycie głównej komputera. Zwykle nie ma z nim problemów, jednak jeśli po wymianie komponentów zauważysz niepokojące sygnały, to może być to znak, że wymaga on update’u. Kiedy to może mieć miejsce? Przykładowo, przy wymianie karty grafiki, procesora czy ramu. Nowsza generacja urządzeń może wykraczać poza możliwości starszego oprogramowania. Efektem tego może być bardzo wolne działanie komputera, jego zawieszanie się lub nieprawidłowe działanie obrazu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl