infolinia: (32) 258 64 51, 600 412 585

Jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer? 4 szybkie sposoby

Współczesne iPhone’y oferują coraz lepszą jakość zdjęć, dzięki czemu z powodzeniem zastępują aparat. Pamiętaj jednak, że warto regularnie zgrywać fotografie na komputer. Zabezpiecza to uwiecznione wspomnienia przed ewentualnymi awariami sprzętu i pozwala odciążyć pamięć urządzenia. Jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer? Przedstawiamy cztery sposoby, dzięki którym zrobisz to szybko i bezproblemowo!

Jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer?

Sposób zgrywania zdjęć z iPhone zależy przede wszystkim od systemu komputera, z którego korzystasz. Nieco inne metody oferuje macOS od Apple, a inne popularny Windows Microsoftu. Warto również zaznaczyć, że przenoszenie plików możesz wykonać zarówno poprzez połączenie sprzętów kablem USB, jak i bezprzewodowo. Jak postępować w poszczególnych przypadkach?

1. Zgrywanie zdjęć z iPhone aplikacja Zdjęcia w Windows 10

Jeśli w Twoim komputerze zainstalowany jest Windows 10, to zgrywanie zdjęć z iPhone z powodzeniem wykonasz za pomocą aplikacji Zdjęcia. Oferuje ona import fotografii z innych urządzeń i zarządzanie biblioteką obrazów.

2. Eksplorator plików w Windows 10 i wersjach starszych

Jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer ze starszą wersją Windowsa lub w przypadku, w którym nie chcesz korzystać z aplikacji Zdjęcia? Użyj Eksploratora plików. Podłącz smartfon za pomocą kabla i zaakceptuj pytanie o dostęp komputera do plików. Otwórz okno Eksploratora, które znajdziesz w „Ten komputer” lub „Mój komputer”. Po znalezieniu w nim iPhone’a wystarczy, że klikniesz urządzenie prawym przyciskiem myszy i wybierzesz „Importuj obrazy i wideo”. Alternatywnie możesz również kliknąć urządzenie dwukrotnie, wybrać folder ze zdjęciami i przekopiować z niego wybrane fotografie.

3. Zgrywanie zdjęć z iPhone w aplikacji Zdjęcia macOS

Jeśli korzystasz ze sprzętu z systemem macOS, zgrywanie zdjęć z iPhone na komputer z łatwością wykonasz za pomocą aplikacji Zdjęcia. Zazwyczaj uruchamia się ona automatycznie po podłączeniu urządzenia i wyrażeniu zgody na dostęp do plików. Jeżeli tak się nie stało, włącz ją ręcznie i przejdź do zakładki „Importuj” w górnym pasku narzędzi.

4. Jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer iCloud i inne chmury

Jeżeli chcesz zgrać zdjęcia z iPhone bezprzewodowo, doskonale sprawdzą się chmury, takie jak iCloud, Dropbox czy dysk Google. Jeśli korzystasz już z iCloud, opcję synchronizacji znajdziesz w ustawieniach telefonu po przejściu do zakładki z Twoim imieniem i nazwiskiem. W przypadku komputerów z systemem Windows zacznij od instalacji aplikacji iCloud. W ustawieniach synchronizacji kliknij „Opcje” i wybierz synchronizację biblioteki zdjęć.

Jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer za pomocą chmur alternatywnych, np. Dropbox czy Dysk Google? Na obu urządzeniach pobierz aplikację do obsługi tych usług. W ustawieniach wybierz automatyczną synchronizację zdjęć.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl