infolinia: (32) 258 64 51, 600 412 585

Jak złożyć komputer? Krótka instrukcja

Budowanie własnego komputera od podstaw może być dla Ciebie świetnym wyzwaniem. Jeśli jesteś pasjonatem elektroniki, z pewnością sprawi Ci to całe mnóstwo radości i niemałą satysfakcję. Poza tym, gdy samodzielnie złożysz taki sprzęt, będziesz mieć cały wachlarz możliwości jego modernizacji według własnej wizji. Co więcej, cały proces wcale nie jest tak skomplikowany, jak mogłoby się wydawać! Jak złożyć komputer? Sprawdź, co musisz wiedzieć, by optymalnie dopasować go do swoich potrzeb!

Co jest potrzebne do złożenia komputera?

Jeśli zastanawiasz się, od czego zacząć składanie komputera, to podpowiadamy, że pierwszym krokiem jest przygotowanie niezbędnych narzędzi. Zadbaj więc o posiadanie śrubokrętów – tutaj na pewno przyda się wkrętak krzyżakowy. Wybierz też odpowiedni rozmiar obudowy. Decyzję pomoże Ci podjąć planowana lokalizacja sprzętu. Jeśli mowa natomiast o częściach komputera, będziesz potrzebować:

– procesora (centralna jednostka obliczeniowa – CPU),

– płyty głównej,

– pamięci RAM,

– karty graficznej (GPU),

– pamięci masowej,

– zasilacza,

– chłodzenia systemu,

– urządzeń peryferyjnych,

– systemu operacyjnego.

Jak złożyć komputer?

Pierwszym krokiem w składaniu komputera jest połączenie najważniejszych komponentów – mianowicie procesora i pamięci RAM. Następnie zwolnij dźwignię napinającą na procesorze, aby można było go włożyć do gniazda procesora. Ze strzałką/trójkątem na gnieździe lub osłonie gniazda musi pokrywać się strzałka/trójkąt na górze procesora. Po wykonaniu tej czynności naciśnij dźwignię napinającą z powrotem w dół. Pamiętaj, aby zaopatrzyć się w elementy chłodzące, jeśli nie są zawarte w zestawie. Zapewnią one niższą temperaturę podzespołów. Zainstaluj też pamięć RAM. Aby to zrobić, po otwarciu zatrzasków (znajdujących się po obu stronach gniazda pamięci RAM) spójrz na każdy moduł i umieść go nad gniazdem. Teraz, jeśli posiadasz dysk SSD, zajmij się jego instalacją. Jednym z ostatnich już kroków będzie umieszczenie płyty głównej w obudowie komputera oraz zainstalowanie karty graficznej, a także zasilacza. Zamontuj go z tyłu obudowy. Po uważnym wykonaniu każdego z kroków pozostało Ci sprawdzić, czy nie ma żadnych dodatkowych złączy wentylatorów lub kabli zasilających, które czekają nadal, aż doprowadzisz je do właściwego złącza. Na końcu podłącz monitor, klawiaturę i mysz. Możesz być z siebie dumny, właśnie skończyłeś składanie komputera! Teraz pozostało już tylko się nim cieszyć.

Zakup gotowego komputera czy samodzielne złożenie?

Oba wyjścia są dobre. Wszystko zależy od Twoich upodobań. Jeśli czujesz się pewnie w kwestii majsterkowania, koniecznie musisz spróbować swoich sił w samodzielnym składaniu komputera! Jeżeli natomiast nie czujesz się zbyt dobrze w tej roli, ale chcesz sprawdzić sam siebie, z naszą instrukcją możesz być pewny sukcesu. Dzięki takiemu zabiegowi z pewnością poszerzysz swoją wiedzę dotyczącą budowy komputera i jego poszczególnych elementów.

Bez względu na to, czy zdecydujesz się na samodzielne składanie komputera, czy na zakup gotowego urządzenia, zapraszamy do naszego sklepu. W ofercie czeka na Ciebie szeroki wybór sprzętu i podzespołów, wśród których z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl