infolinia: (32) 258 64 51, 600 412 585

Jak zrobić dodatkowy monitor z laptopa? 5 prostych kroków!

Istnieją różne sytuacje, w których użycie dodatkowego monitora może okazać się przydatne. Graficy komputerowi, pracownicy biurowi, gracze, a także wiele innych osób na co dzień ułatwiają sobie w ten sposób korzystanie z komputera. Chcesz dowiedzieć się, jak w prosty sposób zrobić dodatkowy monitor z laptopa? W takim razie czytaj dalej!

Jak zrobić dodatkowy monitor z laptopa?

Czasem jeden ekran to zbyt mało, aby Twoja praca przy komputerze przebiegała efektywnie i produktywnie. Wykorzystanie laptopa w roli drugiego monitora może wydawać się nieco nietypowe. Dla wielu jednak okaże się bardzo praktyczne. Jak zrobić dodatkowy monitor z laptopa? W przypadku modeli z systemem operacyjnym Windows 10 i Windows 11 cała procedura przebiega bezproblemowo. Wystarczy

w tym celu wykorzystać transmisję bezprzewodową. W jaki sposób to zrobić?

1. Wejdź w menu ekranu startowego i otwórz okno „ustawienia”.

2. Wybierz zakładkę „system”, a następnie „wyświetlanie na tym komputerze”.

3. Dokonaj konfiguracji połączenia i przejdź do urządzenia, z którego będziesz przesyłać obraz.

4. Naciśnij klawisz “windows” na klawiaturze równocześnie z klawiszem “P”.

5. Wybierz „połączenie z wyświetlaczem bezprzewodowym”.

Gotowe! Po wykonaniu powyższych kroków możesz zduplikować widoczny obraz, albo poszerzyć go, aby stworzyć dodatkową przestrzeń roboczą.

Kabel HDMI — kiedy jest konieczny?

Co zrobić, jeśli Twój laptop nie posiada transmisji bezprzewodowej? W takim wypadku konieczne jest wykorzystanie kabla HDMI. Warto pamiętać także o tym, że przewodowe połączenie gwarantuje większą stabilność, co dla niektórych osób może okazać się istotne.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym prostym poradom wiesz już, jak zrobić dodatkowy monitor z laptopa. A może poszukujesz właśnie nowego sprzętu? Odwiedź nasz sklep i zapoznaj się z jego ofertą. Mamy dla Ciebie szeroki wybór poleasingowych laptopów, komputerów i monitorów, które łączą w sobie najwyższą jakość i atrakcyjną cenę. Serdecznie zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl