infolinia: (32) 258 64 51, 600 412 585

Jaki dysk zewnętrzny wybrać do użytku domowego?

Gromadzimy coraz więcej plików elektronicznych. To nie tylko kopie dokumentów, ale także pliki ze zdjęciami, muzyka lub książkami. Wiele domowych urządzeń mobilnych nie jest w stanie pomieścić zasobów jednej rodziny. W takiej sytuacji warto rozważyć, jaki dysk zewnętrzny zakupić, aby przechować dodatkowe dane.

Kopie zapasowe

Dokumenty, zapisane w formie elektronicznej to współcześnie standard. Dobrze jest tworzyć dodatkowe kopie na wypadek jakiejkolwiek awarii sprzętu. Dzięki temu uniknie się sytuacji, kiedy nie ma dostępu na przykład do efektów własnej pracy. Większość z nas gromadzi także spore archiwa zdjęć, również zapisanych w plikach. W celu lepszego ich zabezpieczenia także w tym przypadku przydają się dodatkowe kopie. Jaki dysk zewnętrzny pomieści domowe zapasy? Każdy o dużej pojemności, ponieważ nie będzie konieczności dokupowania dodatkowego sprzętu. Standardowe urządzenia są zasilane bezpośrednio ze złącza, czasem wymagają dodatkowego zasilenia.

Jaki dysk zewnętrzny - na co zwrócić uwagę

Dyski zewnętrzne dzielą się na różne typy. Kupując konkretny model, warto wybierać sklep, który specjalizuje się w sprzęcie komputerowym, jak Catom. Jakie parametry dysku są istotne? Bardzo ważny jest sposób podłączania do komputera, czyli interfejs. Najbardziej uniwersalny to USB. Jeśli połączenie ma odbywać się bezprzewodowo, można zdecydować się na dysk WiFi. Istotna jest pojemność. Warto zainwestować w nieco droższy model choćby po to, aby mieć odpowiedni zapas. Nie można zapomnieć także o prędkości obrotowej oraz szybkości zapisu i odczytu. Te ostatnie parametry są uzależnione od zastosowania dysku oraz typu złącza.

Do czego stosuje się dysk zewnętrzny

Dyski zewnętrzne to nie tylko miejsce do archiwizowania plików. Jaki dysk zewnętrzny wybrać dla siebie? Wszystko zależy od tego, do czego będzie służyć. Dyski zwiększają ilość miejsca na pliki w sytuacji, gdy nie można wymienić dysku na pojemniejszy lub dodać drugiego dysku. Dotyczy to na przykład konsoli do gier lub laptopów. Dysk podłączony do telewizora pozwala także nagrywać programy TV. Planując przenoszenie plików, również warto sięgnąć po dysk zewnętrzny. Działa tak samo, jak pendrive, ale ma znacznie większą pojemność.

Dla gromadzenia dużej ilości danych warto szukać dysków zewnętrznych, które mają pojemność ponad jednego terabajta. Taki zapas pamięci to gwarancja, że przez długi czas nie będzie potrzeby dokupowania dodatkowego urządzenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl