infolinia: (32) 258 64 51, 600 412 585

Jaki komputer wybrać do firmy? Kilka wskazówek, które ułatwią Ci decyzję

Komputer, który wybierzesz do swojej firmy, zazwyczaj będzie znacznie różnił się od modelu wykorzystywanego w celach prywatnych. Warto więc wiedzieć, co wziąć pod uwagę przy jego zakupie. W dzisiejszym wpisie chcielibyśmy poruszyć właśnie tę kwestię. Wierzymy, że dzięki naszym wskazówkom prawidłowo dobierzesz urządzenie do swoich potrzeb. Tym samym praca stanie się nie tylko przyjemniejsza, lecz również efektywniejsza.

Laptop czy komputer stacjonarny?

W firmach spotkać można zarówno laptopy, jak i komputery stacjonarne. Warto zatem zastanowić się nad tym, który model wybrać. Za laptopami przemawia przede wszystkim ich mobilność. Zajmują niewiele miejsca, więc łatwo je schować do torby i zabrać ze sobą. Dzięki temu możesz mieć urządzenie zawsze przy sobie, np. podczas ważnego spotkania.

Komputery stacjonarne są o wiele większe. Jest to jednak znacznie wygodniejsze rozwiązanie – zwłaszcza jeśli praca z urządzeniem trwa przez wiele godzin. W tym przypadku korzyścią jest również cena. Znacznie łatwiej i taniej jest dostać stacjonarne jednostki o wysokiej wydajności.

Jaki komputer do firmy sprawdzi się najlepiej?

Wybierając komputer do firmy, zwróć uwagę przede wszystkim na:

procesor – jego rodzaj zależy od typu wykonywanej pracy. Procesor powinien być dostosowany do jej wymagań. Tylko wtedy wykonywanie zadań będzie przebiegać płynnie. Do prac biurowych wystarczy model dwurdzeniowy. Jeśli zaś chodzi o bardziej zaawansowane działania, to koniecznością może być komputer wyposażony w co najmniej cztery rdzenie;

pamięć RAM – optymalną wartością jest 8 GB pamięci RAM;

dysk twardy – najlepiej celować w dysk SSD. Pojemność zależy natomiast od wykonywanej pracy. Do prostych działań wystarczy jedynie dysk 250 GB;

odpowiednio dopasowane podzespoły – ta kwestia ma duże znaczenie przy korzystaniu ze specjalistycznego oprogramowania. Niektóre programy wymagają odpowiedniej karty graficznej bądź dźwiękowej, może się też okazać, że dla ich poprawnego działania pamięć RAM musi być wyższa;

złącza – drukarka, dysk zewnętrzny itp. – wszystkie dodatkowe urządzenia podłączyć trzeba za pomocą odpowiednich złączy. Przed zakupem sprawdź więc, czy komputer jest w nie wyposażony. Ważna jest nie tylko ich liczba, lecz również rodzaj.

Czy teraz wiesz już, czym się kierować, wybierając komputer do firmy? Korzystając z naszych wskazówek, na pewno uda Ci się znaleźć optymalne urządzenie dopasowane do Twoich potrzeb. Jeśli Twój budżet jest ograniczony lub po prostu zależy Ci na oszczędności, to zajrzyj do naszego e-sklepu. Wśród asortymentu mamy duży wybór komputerów poleasingowych. Dzięki temu możemy Ci zaoferować wydajne urządzenie w bardzo przystępnej cenie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl