infolinia: (32) 258 64 51, 600 412 585

Jaki laptop dla grafika? Dowiedz się, jak wybrać odpowiedni!

Laptop w obecnych czasach odgrywa dość znaczącą rolę dla wielu ludzi. Dzięki niemu w wygodny, prosty i szybki sposób możemy wyszukiwać potrzebne informacje, zdobywać nową wiedzę, przesyłać pliki czy sporządzać notatki. Przydaje się uczniom i studentom do nauki oraz wielu ludziom do pracy zawodowej. Odpowiedni dla siebie laptop wybierzesz, biorąc pod uwagę planowany sposób jego wykorzystania i cel użytkowania. Do osób, które potrzebują sprzętu o szczególnych parametrach, zaliczają się np. graficy. Jaki laptop dla grafika sprawdzi się najlepiej? Czytaj dalej i poznaj kilka cennych wskazówek, które pomogą Ci wybrać idealny!

Laptop jako ułatwienie pracy grafika

Graficy często decydują się na założenie własnej działalności, pozwalającej na pracę w domowym zaciszu. Wielu z nich ma również możliwość pracy zdalnej dla firmy, w której są zatrudnieni. Sami wówczas wybierają miejsce, w którym wykonują obowiązki zawodowe. Może to być własne, domowe biuro, kawiarnia czy inne, komfortowe miejsce. Odpowiedni laptop dla grafika okazuje się niezbędnym urządzeniem, które można przenosić, gdzie tylko dusza zapragnie. Zawsze będziesz mógł mieć go pod ręką. Musi on jednak posiadać kilka określonych cech. Powinien charakteryzować się dużą mocą obliczeniową, która wymagana jest podczas obróbki grafiki. Kolejną kwestią jest posiadanie wydajnego procesora, odpowiedniej karty graficznej, dobrej jakości ekranu i dużej pojemności dysku twardego. Kluczowe są też szybkość pracy urządzenia, dodatkowe funkcjonalności i akcesoria. Jaki zatem laptop dla grafika okaże się najlepszy?

Jaki laptop dla grafika? Praktyczne wskazówki

Jesteś grafikiem i szukasz laptopa? Zdecydowanie wybierz sprzęt o przekątnej ekranu nie mniejszej niż 15,6 cala – stwarza to duży komfort pracy. Weź pod uwagę rozdzielczość matrycy, jej zdolność do odwzorowania barw, kontrast oraz podświetlenie – luminację. Najkorzystniejszymi proporcjami ekranu są 16:9 lub 16:10. Laptop powinien także odwzorowywać całe spektrum sRGB (standard pomiaru odwzorowania barw) oraz jak najwięcej AdobeRGB. Gdy masz do czynienia z pracą ze zdjęciami, grafiką oraz animacjami, niezbędny okaże się wysoki kontrast matrycy – minimum 300:1 oraz wysoki poziom luminacji ekranu. Najczęściej wybieraną matrycą jest ta matowa – ze względu na niższy komfort pracy przy tych błyszczących. W przypadku pracy z programami graficznymi potrzebny jest mocny procesor – dwu- lub czterordzeniowy. Jest to bowiem minimum potrzebne do zaspokojenia zapotrzebowania na moc obliczeniową aplikacji typu Adobe Photoshop oraz innych programów wykorzystywanych w zawodzie. Ze względu na to, że programy graficzne przetwarzają i generują duże ilości danych, potrzeba standardowo 8 GB pamięci RAM, przy czym zwiększenie jej do 32 lub nawet 64 GB oczywiście wpłynie na polepszenie wydajności komputera podczas pracy. Z kolei dysk twardy powinien mieć pojemność 500 GB oraz prędkość obrotową 7200 RPM. W notebookach zwróć również uwagę na doskonały system chłodzenia, głośniki i wydajny akumulator.

Jeśli rozglądasz się za solidnym laptopem dla grafika, zapraszamy do naszego sklepu. Znajdziesz w nim szeroki wybór nowoczesnych notebooków, które doskonale sprawdzą się w tym szczególnym zawodzie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl