infolinia: (32) 258 64 51, 600 412 585

Laptopy do gier do 2500 zł! Czy to możliwe?

Laptop, którego można używać do gier, a nie tylko do pracy biurowej, to marzenie. Możliwość zabrania ze sobą wszędzie komputera, który uruchomi ulubione tytuły to rewelacyjna opcja! Nie musisz grać tylko w domu! Jednak sprzęt z dobrą kartą graficzną i mocnym procesorem kosztuje krocie. A co jeżeli dowiesz się, że nie musi tak być? Możesz kupić laptopy do gier do 2500 złotych? Dowiedz się jak to zrobić!

Procesor — serce komputera

Kupując laptopa, którego chcesz wykorzystać do grania, musisz sprawdzić kilka najistotniejszych kwestii. Pierwsze, na co powinieneś zwrócić uwagę to procesor. Jest on jednym z najważniejszych elementów specyfikacji, ponieważ decyduje o możliwościach komputera. W przypadku nieco tańszych modeli bardzo dobrym wyborem będzie procesor Intel Core i5. Taki procesor ma większość naszych sprzętów. Możesz sprawdzić choćby Laptop HP 850 G1. Model Intel Core i5 pozwala na przyjemne granie w gry z zachowaniem dobrej szybkości działania.

Karta graficzna – musi być dobra!

Laptopy do gier muszą mieć dobrą kartę graficzną. To ona zapewnia dobrą jakość rozgrywki, rozdzielczość, ustawienia detali. Wydajna karta graficzna gwarantuje płynność wyświetlania animacji. Karta graficzna Intel HD 520, występująca w laptopie LENOVO X260 może na średnich detalach graficznych obsłużyć przykładowo The Sims 4, World of Warships czy Diablo III. Natomiast karta graficzna Intel HD 4400 bez problemu powinna odpalić nawet FIFĘ 14 przy wysokich detalach graficznych.

Pamięć RAM – im więcej, tym lepiej!

Z pamięcią RAM zasada jest prosta — im więcej, tym lepiej. 8 GB RAM już wystarczy, by dało się grać na Twoim komputerze. Jeżeli pamięci RAM byłoby mniej, spowolniłbyś swoją rozgrywkę przez ograniczenie wydajności laptopa. Mamy w naszym sklepie komputery, które spełniają takie wymagania! Rzuć okiem na laptopa HP 640 G1 czy LENOVO T530. Mamy więcej modeli, sprawdź sam!

Dysk – jaki powinien być w laptopie do gier do 2500 zł?

Jeżeli laptop do gier ma szybko działać, koniecznie musi posiadać dysk SSD. To od niego zależy szybkie uruchamianie komputera, sprawne załadowanie gry czy ekspresowe wczytanie zapisanych etapów. Dysk o pojemności 128 GB powinien być wystarczający. W naszym asortymencie właśnie takie mają modele LENOVO X260 i HP 640 G1. Jednak możesz sięgnąć od razu po sprzęt z mocniejszym dyskiem. Polecamy zwrócić uwagę na LENOVO T530, czy HP 850 G1, oba mają pojemność dysku 240 GB.

Chociaż takie sprzęty zazwyczaj nie są tanie, to u nas kupisz laptopy do gier do 2500 złotych! Wystarczy, żebyś wiedział, na co zwrócić uwagę przy wyborze komputera i będziesz mógł spokojnie grać na przenośnym sprzęcie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl