infolinia: (32) 258 64 51, 600 412 585

Jak sprawdzić zasilacz? Znamy odpowiedź!

Komputery, bez wątpienia, stały się nieodłączną częścią naszego życia. W pracy czuwają nad danymi o wielkiej wadze, zabezpieczając finanse, w konsekwencji przyszłość. W domu są spokojną przystanią, która udzieli pomocy, zapewni rozrywki i połączy z dalekimi krewnymi. Co jednak zrobisz, kiedy zabraknie mocy przez wadliwy zasilacz? Jeśli w tym momencie zadałeś sobie pytanie - jak sprawdzić zasilacz, to bez obaw. Nadciągamy z pomocą. 

Niebezpieczne konsekwencje zaniedbywania zasilacza

Słaby zasilacz, to słaby komputer. Nie oznacza to jednak wcale, że to ten konkretny element ponosi całą winę. Może być tak, że świetna ładowarka zostanie po prostu źle dopasowana. Przed zakupem bądź pewien, że dobierasz do siebie kompatybilne sprzęty. Ładowarka o innym napięciu może nawet uszkodzić podzespoły Twojego komputera! Nie sprawdzając zasilacza możesz doprowadzić również do spięcia i spalenia karty głównej, a przez to utraty cennych danych. 

Jak sprawdzić zasilacz - z komputerem, czy bez?  

Odpowiedź jest raczej podchwytliwa - z komputerem, ale nie działającym! Odłącz swój sprzęt od prądu i upewni się, że włącznik przełączony jest na pozycję 0. Pamiętaj! Będziesz sprawdzał zasilacz i podłączał go do prądu, zabezpiecz się i zachowaj ostrożność. Przed przystąpieniem do działania sfotografuj sposób przyłączenia zasilacza, by móc później odtworzyć połączenie przewodów. Czytaj dalej, by dowiedzieć się, jak sprawdzić zasilacz. 

Nie musisz już dłużej się zastanawiać. Wiemy, jak sprawdzić zasilacz! 

Zacznij od odłączenia przewodów od zasilacza. Następnie zapewnij obciążenie, poprzez użycie złącza MOLEX i podłączenie wentylatora komputera. W kolejny kroku użyj zagiętego w kształt podkowy spinacza biurowego, by połączyć pin PS_ON z innym pinem z wtyczki zasilającej. Przed tą czynnością możesz upewnić się, że wyłączyłeś zasilacz i masz odpięte zasilanie. Dla podpowiedzi - pin z numerem 16 to PS_ON, a drugim pinem może być znajdujący się tuż obok pin 17. Gdy już to zrobiłeś, możesz podłączyć zasilacz do prądu. Tylko nie dotykaj żadnych metalowych elementów!

Sprawdźmy to!

Po przesunięciu włącznika na pozycję 1, będziesz mógł sprawdzić, czy zasilacz działa. Jeśli wentylator uruchomi się i rozpocznie pracę, udało się! Jeśli natomiast stoi w miejscu - zasilacz jest do wymiany. Chcesz mieć pewność, że kupujesz najlepsze produkty i nie musisz martwić się o to, jak sprawdzić zasilacz? Zapoznaj się z naszą ofertą! Catom to miejsce, w którym w przystępnej cenie znajdziesz sprzęt światowej klasy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl