infolinia: (32) 258 64 51, 600 412 585

Podpowiadamy, jak skanować z drukarki na komputer

Chociaż dostępnych naprawdę dużo aplikacji na smartfona, umożliwiających wygodne skanowanie dokumentów, tradycyjne sposoby nadal cieszą się popularnością. Nie można się dziwić – dedykowane urządzenia gwarantują jeszcze lepsze rezultaty. Sprawdź, jak skanować z drukarki na komputer i wykorzystaj wszystkie możliwości swoich urządzeń!

Skanowanie to przydatna opcja

Możliwość samodzielnego skanowania dokumentów w domu to naprawdę przydatna opcja. Nie tylko nie musisz szukać wśród znajomych kogoś, kto wykona dla Ciebie przysługę, ale przede wszystkim – poufne dokumenty możesz zachować wyłącznie dla siebie! Przekonaj się, jak proste może być skanowanie z drukarki na komputer i zapomnij o robieniu zdjęć z wykorzystaniem dedykowanych aplikacji! W tym wypadku popularne rozwiązanie, chociaż bardziej angażujące, gwarantuje zdecydowanie lepsze rezultaty!

Jak skanować z drukarki na komputer?

Jeśli ciągle zastanawiasz się, jak z wykorzystaniem drukarki przenieść dokument na ekran komputera, skorzystaj z kilku praktycznych porad. Skanowanie przedstawione w zaledwie kilku krokach jest naprawdę proste! Przekonaj się, jak zamienić papierowy dokument na elektroniczną wersję PDF.

- Zależnie od tego, jakiej marki drukarką dysponujesz, pierwszym krokiem, poprzedzającym skanowanie będzie pobranie dedykowanych sterowników. Znajdziesz je na stronie producenta.

- Kiedy pełna wersja sterownika zostanie zainstalowana, Twoim zadaniem będzie skonfigurowanie urządzenia z poziomu komputera. Pakiet instalacyjny będzie zawierał oprogramowanie, które pozwoli Ci na obsługę wszystkich opcji skanowania z wykorzystaniem drukarki.

- Kiedy oprogramowanie zostało zainstalowane, a urządzenie skonfigurowane, czas sprawdzić, jak skanować z drukarki na komputer. Dokument należy położyć na płycie skanera, niezadrukowaną stroną do góry i zamknąć pokrywę.

- Kiedy masz pewność, że skanowany dokument został odpowiednio przygotowany, czas uruchomić skaner. Opcję skanowania możesz wybrać z poziomu komputera, korzystając z dedykowanego programu lub bezpośrednio na urządzeniu wybrać odpowiedni przycisk.

Kilka porad dla początkujących

Jeśli Twoja przygoda ze skanowaniem dokumentów z wykorzystanej drukarki dopiero się rozpoczyna, warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach, między innymi – o prawidłowym ustawieniu preferencji skanowania. Jeśli zdecydujesz się na tryb automatyczny, jakość uzyskanego pliku PDF może pozostawiać wiele do życzenia. Korzystając z możliwości ustawień zaawansowanych, wpływasz na jakość dokumentów kolorowych, utrzymanych w odcieniach szarości, a także – tych monochromatycznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl