infolinia: (32) 258 64 51, 600 412 585

7 oznak, że z Twoim komputerem dzieje się coś złego. Sprawdź, jak usunąć wirusa!

Zorientowałeś się, że z Twoim komputerem dzieje się coś dziwnego? Sprawdź, czy nie został zainfekowany! Podpowiadamy, jakie symptomy mogą o tym świadczyć i zdradzamy, jak usunąć wirusa z komputera. Ciesz się sprawnym sprzętem, bez względu na to, jak często z niego korzystasz.

Jak rozpoznać infekcję komputera?

Zainfekowany komputer dla niewtajemniczonego użytkownika może zupełnie niczym nie różnić się od sprawnego urządzenia. Wirusy mogą skuteczne maskować się pomiędzy standardowymi plikami, nie budząc podejrzeń. Jakie symptomy sprawiają, że powinieneś zacząć podejrzewać, że nie wszystko jest w porządku? Poznaj siedem najczęstszych objawów pojawienia się złośliwego oprogramowania i sprawdź, jak usunąć wirusa z komputera.

1. Jeśli Twój komputer jest wyposażony w napęd CD-ROM, powinno zaniepokoić Cię jego częste i niekontrolowane otwieranie się i zamykanie. Zwłaszcza jeśli nie wydałeś takiej komendy.

2. Nie włączałeś programów, które na Twoim komputerze są otwarte? Przyczyną takiego samoistnego działania może być właśnie wirus.

3. Sygnałem, który powinien Cię zaniepokoić, jest także nagłe wyświetlanie wiadomości i obrazów.

4. Podczas pracy na komputerze zauważyłeś, że nagle uruchamia się Twoja playlista lub komputer wydaje inne dźwięki albo odtwarza inną muzykę niż Twoja ulubiona? Jeśli nie są to reklamy działające w tle stron internetowych, z których korzystasz, warto raz sprawdzić komputer pod względem pojawienia się wirusów.

5. Powiadomienia o podjęciu przez wybrane aplikacje prób połączenia się z Internetem, zwłaszcza jeśli nie wykazałeś takiej inicjatywy, także mogą być objawem pojawienia się złośliwego oprogramowania.

6. Docierają do Ciebie informacje od znajomych albo współpracowników o przesłanej przez Ciebie korespondencji, także wtedy, gdy tego nie robiłeś? Jeśli masz pewność, że maile nie zostały wysłane przez Ciebie, poinformuj ich o możliwości pojawienia się wirusa!

7. Twój niepokój powinno także wzbudzić częstsze niż zwykle blokowanie się komputera i występowanie błędów.

Jak usunąć wirusa z komputera?

Jeśli Twój komputer wykazuje konkretne z wymienionych nieprawidłowości, warto sprawdzić, czy nie zostało na nim zainstalowane złośliwe oprogramowanie. Co więcej – warto się go skutecznie pozbyć. Jak usunąć wirusa z komputera?

Kiedy zauważysz nieprawidłowości w działaniu komputera, odłącz go od Internetu, a wszystkie ważne dane skopiuj na dysk zewnętrzny. Kiedy wszystko będzie gotowe, zainstaluj lub zaktualizuj już zainstalowany program antywirusowy. Chcesz mieć pewność, że wszystkie pliki zostaną sprawdzone? Zleć pełne skanowanie systemu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl