infolinia: (32) 258 64 51, 600 412 585

Naprawa Laptopa po Zalaniu

Naprawa laptopa po zalaniu – czy taki sprzęt da się jeszcze uratować?

Laptopy to urządzenia charakteryzujące się dużą mobilnością. W ich przypadku znacznie częściej dochodzi więc do mechanicznych usterek. Jedną z nich jest zalanie, które wynika najczęściej z delektowania się ulubionym napojem tuż nad klawiaturą. Wiele osób zachodzi w głowę, czy taki sprzęt da się w ogóle jeszcze naprawić? Na całe szczęście tak i nawet istnieje duża szansa na to, że powróci on do dawnej sprawności. Warunek jest jednak jeden – należy odpowiednio się nim zająć. W domowym środowisku może być to niezwykle trudne. Brak odpowiednich narzędzi i doświadczenia sprawiają, że w większości przypadków naprawa kończy się fiaskiem. Co więcej, nieudolne próby mogą spowodować wiele szkód i powstanie nieodwracalnych zmian. Postaw więc na rozsądek i skorzystaj z naszego serwisu. Profesjonalnie podejdziemy do tematu, sprawiając, że Twój sprzęt zyska drugie życie.

Czym może skutkować zalanie laptopa?

Wilgoć i elektronika to niezbyt dobre połączenie. Zalanie laptopa może więc przynieść bardzo przykre konsekwencje. Nawet jeśli po jakimś czasie rozlany płyn wyschnie, to wcześniej może doprowadzić do poważnych problemów. Uszkodzeniu ulec mogą różne podzespoły znajdujące się w urządzeniu – pamięć RAM, karta graficzna itp. Może dochodzić też do innych usterek elektronicznych, a co więcej – do korozji na elementach lutowanych. Warto przy tym wiedzieć, że nawet jeśli komputer nadal się włącza i wydaje się działać prawidłowo, nie należy bagatelizować zdarzenia, do którego doszło. W tym wypadku liczy się przede wszystkim czas, a często objawy zalania pojawiają się dopiero nieco później. To dlatego, że z początku może dojść tylko do niewielkich uszkodzeń, które nie dają żadnych sygnałów. Z czasem jednak brak właściwej reakcji sprawia, że przeradzają się one w dość poważny problem. Nie zwlekaj więc, tylko jak najszybciej udaj się do naszego serwisu. Dokonamy niezwłocznej diagnozy i w szybkim tempie naprawimy powstałe uszkodzenia, zwracając przy tym uwagę na każdy, nawet najmniejszy detal.

Pierwsza pomoc po zalaniu

Zastanawiasz się, co powinieneś zrobić tuż po zalaniu? Na początek wyciągnij wtyczkę zasilania. Jeśli jest to możliwe, to wyjmij też baterię. W miarę możliwości unikaj potrząsania i obracania. To mogłoby doprowadzić do rozlania się cieczy po innych podzespołach. No i na tym właściwie kończą się Twoje opcje. W żadnym wypadku nie uruchamiaj sprzętu ponownie. Wykluczone jest też jakiekolwiek suszenie suszarką, bądź przy wykorzystaniu innych źródeł gorącego powietrza. Mogłoby to tylko doprowadzić do stopienia wrażliwych elementów. Teraz wszystko pozostaje już w naszych rękach. Jak najszybciej przystąpimy do działania, ratując Twój sprzęt przed pogłębieniem się usterek. Zrobimy to profesjonalnie, używając do tego odpowiednich narzędzi i wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie.

Jaki jest koszt naprawy laptopa po zalaniu?

Obawiasz się, że koszt naprawy laptopa po zalaniu może być na tyle wysoki, że nie będzie to opłacalne? Niestety ciężko jest oszacować dokładną kwotę za tego typu usługę. Wszystko tak naprawdę zależy od powstałych uszkodzeń i ewentualnej konieczności wymiany części. To właśnie dlatego kluczowa jest szczegółowa diagnoza i ocena skutków rozprzestrzeniania się cieszy. Wykonamy ją dla Ciebie bezpłatnie, a następnie przedstawimy odpowiednią wycenę. Tym samym jeszcze przed przystąpieniem do naprawy będziesz wiedzieć, ile będzie Cię to kosztować.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl