infolinia: (32) 258 64 51, 600 412 585

Wymiana Matrycy w Laptopie

Wymiana matrycy w laptopie – postaw na precyzję i doświadczenie

Matryca w laptopie to jeden z tych elementów, bez których użytkowanie sprzętu staje się niemożliwe. Jednocześnie jest ona bardzo wrażliwa, gdyż wystarczy niewielkie przypadkowe uderzenie, aby doszło do jej uszkodzenia. W związku z tym ilość urządzeń trafiających do nas z tym problemem jest naprawdę duża. Do każdego z nich staramy się podejść indywidualnie. Mamy do tego odpowiedni sprzęt i doświadczenie. Dzięki temu podczas wymiany matrycy w laptopie jesteśmy w stanie zagwarantować Ci dużą precyzję oraz znajomość stosowanych rozwiązań. Dobierzemy dla Ciebie właściwy element i w sposób profesjonalny podejdziemy do jego wymiany.

Kiedy potrzebna jest wymiana matrycy?

Matryca w laptopie jest dość delikatna, co wzmaga jej podatność na uszkodzenia. Jeśli połączyć to z dużą mobilnością tych urządzeń, to problem staje się dość powszechny. Przyczyną usterki mogą być uszkodzenia mechaniczne, np. powstałe w wyniku upadku, obrażeń na skutek działania siły innego przedmiotu, czy też zalania cieczą, która doprowadziła do zwarcia. Często dochodzi też do uszkodzeń elektronicznych. W ich wyniku na wyświetlaczu pojawiają się m.in. paski, biały ekran bądź tzw. bad piksele.

W przypadku zauważenia któregoś z powyższych koniecznością staje się wymiana matrycy na nową. Coraz częściej usługa ta obejmuje również osoby, które decydują się zastąpić stary element nowszym. Ma to na celu uzyskanie lepszych parametrów wyświetlacza, jak np. poprawa kątów widzenia czy też lepszy kontrast. W niektórych przypadkach można też pokusić się o wyższą rozdzielczość, lecz wymaga to niezależnego podejścia do danego modelu urządzenia.

Wymiana matrycy w laptopie – czy to się opłaca?

Matryca to jeden z najdroższych elementów. Często więc pada pytanie dotyczące kosztu jej wymiany i opłacalności usługi. Należy wspomnieć, że na ostateczną cenę przekłada się zarówno wymiana, jak i wartość danej części. Jej wysokość zależna więc będzie od rodzaju nowej matrycy i jej parametrów. Nie musisz się jednak martwić. Korzystając z naszego serwisu, o kosztach zostaniesz poinformowany, zanim przystąpimy do naprawy. Sam będziesz mógł więc rozstrzygnąć, czy jest ona dla Ciebie opłacalna.

Czy warto zdecydować się na samodzielną wymianę matrycy w laptopie?

Samodzielna wymiana matrycy w laptopie jest dość skomplikowana i wymaga odpowiednich umiejętności. Trudności może sprawiać nie tylko demontaż starego podzespołu i montaż nowego, ale również jego odpowiedni dobór. Jeśli więc stykasz się z tym po raz pierwszy, to z całą pewnością nie warto ryzykować, gdyż najprawdopodobniej w ten sposób wygenerujesz jeszcze większe koszty, np. poprzez uszkodzenie nowej matrycy, ramki ekranu bądź nawet całego laptopa.

O czym trzeba pamiętać, wymieniając matrycę w laptopie?

Matryca powinna być kompatybilna z danym modelem laptopa. Dotyczy to nie tylko wielkości ekranu, ale też parametrów wyświetlania obrazu czy też złącz zasilających. Na rynku dostępne są zarówno oryginały, jak i zamienniki. Nie wszystkie z nich mają jednak odpowiednią jakość. Warto o tym pamiętać, gdyż zastosowanie nieprawidłowego rodzaju matrycy może generować problemy z jej poprawnym działaniem. Złym pomysłem jest też kupowanie używanej matrycy bądź też korzystanie z niesprawdzonych źródeł, gdyż możesz np. w prezencie otrzymać martwe piksele.

Skontaktuj się z nami, a z całą pewnością nie będziesz musiał się tym martwić. Możesz być bowiem pewien, że odpowiednio dobierzemy dla Ciebie matrycę. W rezultacie będzie kompatybilna z Twoim modelem laptopa i będzie charakteryzować się prawidłowymi parametrami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl