infolinia: (32) 258 64 51, 600 412 585

Jak podłączyć dysk SSD? Przeczytaj nasz poradnik!

Szukasz rozwiązania, które ułatwi Ci podłączenie do komputera nowego dysku typu SSD? Jeśli nigdy tego nie robiłeś, początkowo to zadanie może wydawać Ci się trudne. Jednak jesteś w stanie to zrobić samodzielnie. Przyda Ci się do tego kilka naszych rad, aby zamontować dysk prawidłowo. Przeczytaj dzisiejszy wpis, a z pewnością zrobisz to błyskawicznie!

Czym jest dysk SSD?

Dysk typu SSD to po prostu dysk twardy. Wyróżnia się tym, że jest znacznie szybszy od tego, które znałeś do tej pory, czyli HDD - szumiącego i lubiącego się zawieszać. Kiedy SSD jest uruchomiony, działa niezwykle cicho. Dzieje się tak dlatego, że nie ma żadnych ruchomych części, w przeciwieństwie do klasycznego dysku.

SSD daje możliwość przechowywania różnego rodzaju danych i plików, ale także można na nim zainstalować system operacyjny komputera. Jest znacznie bardziej stabilny i bezpieczny do archiwizacji ważnych dokumentów. W razie problemów z komputerem łatwiej jest je odzyskać. Co więcej, jego zawrotna szybkość podczas uruchamiania komputera, ale i poszczególnych programów zainstalowanych na nim pozwoli Ci pracować znacznie sprawniej. Ponieważ dysk nie zużywa dużej ilości energii, to sam komputer nie rozgrzewa się tak bardzo.

Szeroki wybór niezawodnych dysków SSD o różnej pojemności znajdziesz w naszym sklepie. Wybierz taki, który najbardziej przyda Ci się do pracy czy grania w gry.

Jak podłączyć dysk SSD do komputera stacjonarnego?

W celu podłączenia dysku SSD do swojego komputera stacjonarnego należy w pierwszej kolejności ściągnąć jego panele boczne. Następnie musisz znaleźć w środku specjalną szufladę na dysk, aby móc w niej zamontować SSD. Gdy już Ci się to uda, przykręć solidnie i dokładnie dysk do obudowy.

Kolejnym krokiem jest podłączenie przewodu typu SATA do płyty głównej w komputerze, do nowego dysku, a także do jego zasilania. Teraz możesz złożyć obudowę i włączyć komputer. Sprzęt powinien zostać wykryty poprzez uruchomienie od razu systemu operacyjnego lub BIOSa. Gotowe! Jak widzisz, nie było to aż takie trudne.

Podłączenie dysku SSD do komputera przenośnego

Jeśli chcesz podłączyć dysk SSD do swojego laptopa, musisz zwrócić uwagę na jego model. W większości komputerów przenośnych wystarczy po prostu zdjąć obudowę od dołu i wymienić dysk na nowy. W innych będziesz musiał zdemontować pół laptopa, aby dostać się do środka. Informację o modelu znajdziesz na jego obudowie, natomiast w instrukcji lub w internecie powinieneś znaleźć informację, w jaki sposób się go rozbiera. Jeśli to dla Ciebie zbyt dużo, wówczas możesz poprosić o pomoc specjalistę lub serwisanta, który zrobi to za Ciebie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl