infolinia: (32) 258 64 51, 600 412 585

Jak podłączyć głośniki do komputera? Poznaj schemat działania!

Potencjał komputera odkrywamy stopniowo. Szereg pomocnych programów, bogactwo Internetu, przydatne funkcje, które wykonują za nas niektóre prace. To nie koniec! Komputer połączony z Internetem to również baza nieograniczonej muzyki i filmów, które warto obejrzeć. Najlepszy efekt osiągniesz wtedy, gdy wyposażysz swój sprzęt w głośniki. Dzięki nim dźwięk nabierze niecodziennego wymiaru. Jak podłączyć głośniki do komputera? Dziś podpowiemy, jak wykonać to zadanie w kilku prostych krokach.

Głośnik głośnikowi nierówny

Przeglądając asortyment na sklepowych półkach, zastanawiasz się, jakie głośniki wybrać do swojego komputera. A może już masz adekwatne modele? Technologia generowania dźwięku nie zmieniła się tak znacząco, jak moglibyśmy przypuszczać. Urządzenia stają się jedynie bardziej kompaktowe, nic więcej. Zanim poznasz odpowiedź na pytanie, jak podłączyć głośniki do komputera, zdecyduj, do jakiego sprzętu będziesz je mocować. Głośnik do standardowego komputera stacjonarnego będzie nieco inny niż model do laptopa.

Jak podłączyć głośniki do klasycznego peceta?

Masz problem z zespoleniem głośników z komputerem stacjonarnym? Nie martw się, to zadanie nie jest wcale takie trudne. Jeśli Twoje urządzenia nie mają zbyt krótkich kabelków, proces nie będzie dużym wyzwaniem. Głośniki do PC zazwyczaj mają zasilanie przez wtyczkę. Musisz umieścić ją w gniazdku, ewentualnie — zamiennie — przez kabel USB. Teraz znajdź kabel z końcówką typu Mini-Jack — w większości przypadków będzie to ten w zielonym kolorze. Wepnij go w dedykowane gniazdo w Twoim komputerze. Cóż, kolejnym zadaniem będzie po prostu załączenie głośników. Następnie włącz sprzęt i zainstaluj niezbędne sterowniki (zazwyczaj jest to konieczne — być może Twój komputer zrobi to automatycznie). W większości komputerów stacjonarnych karta dźwiękowa jest zintegrowana. Sprawdź, jak to wygląda w modelu HP 800 G2 lub Dell OptiPlex 3040. Akcesoria działają? Jeśli nie, zaktualizuj sterowniki, by pasowały do karty dźwiękowej, którą posiadasz.

Jak podłączyć głośniki do laptopa?

Każdy laptop — czy to Dell, HP czy Lenovo, posiada minimum jeden głośnik wbudowany w konstrukcję. Dysponując tego typu sprzętem, możesz bez przeszkód posłuchać muzyki czy porozmawiać z bliskimi na Skype. Jeśli takowy pakiet nie jest dla Ciebie wystarczający, postaw na bardziej ambitny zestaw audio. Głośniki stereo po prostu wpinasz w wejście słuchawkowe i podłączasz do prądu. Jak wygląda sytuacja w przypadku głośników 5.1? Ich zespolenie z laptopem jest zdecydowanie prostsze niż przy wersji stacjonarnej. Wystarczy podłączyć właściwą końcówkę do dedykowanego miejsca w komputerze. Kabel USB jest zakończony Mini-Jackiem. Wtyczki i gniazda mają te same kolory w obydwu sprzętach, co jeszcze bardziej usprawnia proces.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl