infolinia: (32) 258 64 51, 600 412 585

Jak podłączyć komputer do telewizora? 4 proste sposoby parowania nowoczesnych i nieco starszych sprzętów

Nowoczesne komputery oferują coraz więcej możliwości i nierzadko pełnią funkcję domowego centrum rozrywki. Niestety zazwyczaj mają jedną wadę – niewielki ekran. Prostym rozwiązaniem tego problemu może okazać się sparowanie komputera z telewizorem! Taki zabieg zagwarantuje wysoką jakość obrazu i dźwięku, a także umożliwi seanse lub rozgrywki w większym gronie. Jak podłączyć komputer do telewizora? Poznaj cztery proste sposoby parowania sprzętu!

1. Kabel HDMI

Kabel HDMI to bardzo popularne i prawdopodobnie najczęściej używane złącze, które umożliwia przesyłanie zarówno obrazu, jak i dźwięku. Porty HDMI obecne są w wielu modelach komputerów i telewizorów, dzięki czemu parowanie sprzętu jest szybkie i bezproblemowe. Jak podłączyć komputer do telewizora wykorzystując kabel HDMI? Wystarczy, że wetkniesz jego końcówki w porty obu urządzeń. Jeśli obraz nie zacznie przesyłać się od razu, konieczna może okazać się drobna modyfikacja ustawień ekranu komputera.

2. Jak podłączyć komputer do telewizora bez HDMI?

Jak podłączyć komputer do telewizora, jeśli masz starszy sprzęt bez portu HDMI? W takiej sytuacji zazwyczaj pomocny okazuje się kabel VGA. Umieść jego końce w obu urządzeniach i je uruchom. Pamiętaj jednak, że złącze tego typu przesyła jedynie obraz. Jeśli zależy Ci również na dźwięku, skorzystaj z zewnętrznych głośników lub dodatkowego złącza audio.

3. Połączenie bezprzewodowe Wi-Fi

Nowoczesne modele telewizorów coraz częściej wyposażone są w możliwość łączności bezprzewodowej. Takie rozwiązanie pozwala na wygodne sparowanie sprzętu bez konieczności użycia kabli. Jak połączyć komputer z telewizorem tą metodą? W przypadku Wi-Fi Direct należy wejść w ustawienia telewizora i z odnalezionych urządzeń Wi-Fi wybrać laptop lub komputer, którego ekran chcesz wyświetlić. W przypadku Intel Wireless Display otwórz na komputerze aplikację WiDi, kliknij Connect i wybierz telewizor, na który chcesz przesłać ekran.

4. Przesyłanie strumieniowe Google Chromecast

Zastanawiasz się, jak bezprzewodowo podłączyć komputer do telewizora, w którym nie ma Wi-Fi? Wykorzystaj Google Chromecast! To małe urządzenie, które wygląda jak duży pen-drive z wtyczką HDMI. Gadżet ten dostarcza obraz do telewizora za pomocą wbudowanego modułu Wi-Fi. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć Chromecast do telewizora i skonfigurować ustawienia. Urządzenie doskonale sprawdza się w sprzętach pozbawionych systemu Smart TV. Co więcej, nadaje się również do projektorów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl