infolinia: (32) 258 64 51, 600 412 585

Jak podłączyć monitor do komputera? Poznaj najpopularniejsze złącza!

Dotychczas korzystałeś z laptopa, jednak masz ochotę zamienić go na komputer stacjonarny? Bez względu na to, czy zdecydujesz się samodzielnie złożyć sprzęt, czy postawisz na gotowe rozwiązania, będziesz musiał stanąć przed różnymi zadaniami. Już teraz sprawdź, jak podłączyć monitor do komputera. Ta wiedza może Ci się przydać szybciej, niż myślisz.

Zakup monitora to dopiero początek!

Wyjąłeś sprzęt z opakowania i nie wiesz, co robić? Poznaj najpopularniejsze złącza i sprawdź, z których z nich warto korzystać. Czym naprawdę są tajemniczo brzmiące oznaczenia, jakie rezultaty gwarantują i dlaczego warto wiedzieć, z czym mamy do czynienia?

- VGA/D-SUB, czyli najpopularniejsze, chociaż niestandardowe złącze analogowe. W przypadku takiego rozwiązania jakość sygnału, a w konsekwencji jakość obrazu zależna jest od jakości i długości wykorzystanego przewodu. Nowoczesne monitory możesz podłączyć do komputera, korzystając z tego złącza, musisz jednak mieć świadomość, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą złącza cyfrowe, zwłaszcza że ten typ przewodu pozwala na przesyłanie wyłącznie obrazu. Jak rozpoznasz ten rodzaj przewodu? Zwykle wyróżnia się niebieską, plastikową obudową. Dzięki temu będziesz wiedział, jak podłączyć monitor do komputera.

- DVI, czyli złącze, które występuje aż w trzech wariantach – DVI-I, obsługujące sygnał cyfrowy i analogowy, DVI-D dla sygnału cyfrowego oraz DVI-A, obsługujące wyłącznie sygnał analogowy. To złącze charakteryzuje się dużą ilością pionów we wtyczce.

- HDMI to obecnie najpopularniejszy rodzaj złącza, umożliwiający przesyłanie obrazu doskonałej jakości wraz z dźwiękiem. Z tego rodzaju złącza korzystają nowoczesne urządzenia, warto jednak pamiętać, że wtyczki nie dysponują systemem zabezpieczającym mocowanie. Przypadkowe usunięcie wtyczki z gniazda może się powtarzać.

Jak podłączyć monitor do komputera?

Jeśli już znasz najpopularniejsze wtyczki i wiesz, jakie gniazda można najczęściej spotkać w komputerach i monitorach, czas sprawdzić, jak podłączyć monitor do komputera.

Zacznij od sprawdzenia, jakie rodzaje gniazd znajdziesz w zakupionym monitorze i komputerze, a następnie zdecyduj, czy monitor chcesz podpiąć do karty graficznej, czy do płyty głównej. Wyposaż się w odpowiednie kable, pamiętając, że w pierwszym przypadku doskonale sprawdzą się złącza DVI. Jeśli już wiesz, w jaki sposób chcesz podłączyć monitor do komputera, przygotuj złącza i dopasuj je do poszczególnych wtyczek. Mając świadomość cech charakterystycznych dla popularnych złączy, możesz mieć pewność, że połączenie urządzeń będzie naprawdę proste!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl