infolinia: (32) 258 64 51, 600 412 585

Jak poprawnie włożyć tusz do drukarki HP? Krótka instrukcja krok po kroku

Drukarki HP są jednymi z najpopularniejszych na świecie. Są łatwe w obsłudze i dostępne w wielu wariantach o rozmaitych funkcjach. Wymiana tuszu jest w nich bardzo prosta, ale może być czasochłonna, jeśli nie wiesz, jak się do tego zabrać. Poniższy poradnik pomoże Ci wybrać odpowiedni tusz do Twojej drukarki HP oraz pokaże, jak poprawnie go włożyć.

Jak często należy wymieniać pojemnik z tuszem?

Zastanawiasz się, kiedy będziesz musiał wymienić pojemnik z tuszem? Czy należy robić to regularnie co jakiś czas, czy też dopiero wtedy, gdy wkład ulegnie całkowitemu zużyciu?

Odpowiedź na to pytanie nie będzie jednoznaczna. W niektórych przypadkach można wymienić pojemnik z tuszem dopiero wtedy, gdy cały jest już wydrukowany. Innym zaś razem warto rozważyć założenie nowego wkładu znacznie wcześniej, np. wtedy, kiedy kończy się termin przydatności tuszu bądź też w sytuacji, kiedy używasz drukarki bardzo rzadko. Wówczas może dojść do zasychania atramentu i zatkania głowic dysz. Warto zatem pamiętać o tym, że regularna wymiana ma duże znaczenie dla ogólnej jakości wydruków i żywotności Twojej drukarki.

Jakie są objawy zużytego tuszu?

Aby drukowanie było możliwe, drukarka musi być wyposażona w odpowiednie materiały eksploatacyjne. Należą do nich papier oraz wkład z tuszem. Oba produkty niestety z biegiem czasu ulegają zużyciu. W przypadku papieru sprawa jest bardzo prosta – wystarczy zerknąć, ile kartek jeszcze pozostało. Jak to jednak wygląda, jeśli chodzi o wkład? Czy są jakieś objawy, które świadczą o tym, że jest on już zużyty? 

Tak i z pewnością ich nie przeoczysz. O konieczności wymiany tuszu poinformują Cię przede wszystkim:

– ciemne lub nieostre wydruki,

– smugi lub paski na wydrukach,

– bledsze kolory niż normalnie,

– brak niektórych kolorów.

Większość modeli drukarek informuje też o niskim stanie tuszu za pomocą stosownego komunikatu. W takim wypadku warto jak najszybciej zamówić nowy, aby uniknąć przestoju w pracy.

Jak wybrać tusz do Twojej drukarki HP?

Zanim przystąpisz do wymiany kartridża, musisz zakupić odpowiedni wkład. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tuszu, ale nie wszystkie będą pasować do Twojego urządzenia. Aby upewnić się, że zakupisz odpowiedni produkt, koniecznie sprawdź numer katalogowy swojej drukarki HP. Zabieg ten pozwoli Ci znaleźć listę kompatybilnych produktów. W ten sposób wybierzesz tusz o właściwym rozmiarze i kolorze.

Pozostaje jeszcze jedna kwestia, a mianowicie – oryginał czy zamiennik? Obecne tusze zastępcze są naprawdę znakomitej jakości i niczym nie różnią się od oryginałów. Warto też wspomnieć, że są one dużo tańsze. Warto więc rozważyć ich zakup – zwłaszcza jeśli drukujesz dużo i często. Zajrzyj do naszego e-sklepu. Dysponujemy wysokiej jakości zamiennikami. Nie musisz więc obawiać się, że ich użycie spowoduje uszkodzenie sprzętu. Proponowane wkłady są bowiem w pełni bezpieczne.

Jak poprawnie włożyć tusz do drukarki HP?

Wymiana tuszu w drukarce HP nie należy do skomplikowanych czynności. Warto jednak wiedzieć, jak ją wykonać. Wówczas będziesz mieć gwarancję, że robisz to prawidłowo i tym samym nie uszkodzisz pojemnika z tuszem ani sprzętu. Oto krótka instrukcja wskazująca krok po kroku, jak włożyć tusz do drukarki HP.

1. Pierwszym krokiem będzie wybranie odpowiedniego tuszu. Tusz do drukarki HP można kupić w sklepie stacjonarnym lub online. Wyżej wytłumaczyliśmy Ci już, jak znaleźć kompatybilny wkład.

2. Włącz drukarkę. 3. Kolejnym krokiem jest otworzenie pokrywy i zlokalizowanie kasety z tuszem. 4. Należy delikatnie wyjąć kasetę z tuszem, pociągając go do siebie.

5. Przygotuj nowy tusz. Jeśli zachodzi taka potrzeba, zdejmij z niego zabezpieczenie w postaci folii. 6. Włóż nową kasetę z tuszem do drukarki i lekko dociśnij. Upewnij się, że jest ona dobrze osadzona. Inaczej może się okazać, że urządzenie jej nie wykryje. Jeśli tak się stanie, warto wyjąć pojemnik i założyć go od nowa. 7. Zamknij drukarkę i gotowe!

Proste, prawda? Z całą pewnością więc zrobisz to samodzielnie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl