infolinia: (32) 258 64 51, 600 412 585

Jak przenieść okno na drugi monitor? Krótka instrukcja

Pracujesz na kilku ekranach jednocześnie? Musisz więc wiedzieć, jak przenieść okno na drugi monitor. Nie jest to trudne. Wystarczy jedynie, że zapoznasz się z krótką instrukcją, którą zamieściliśmy poniżej. Z całą pewnością warto posiąść tę umiejętność. Pozwoli Ci ona przede wszystkim zwiększyć efektywność swojej pracy.

Jak przenieść okno na drugi monitor?

Nie wiesz, jak przenieść okno na drugi monitor? Poniżej zamieściliśmy szczegółową instrukcję, w której krok po kroku pokazujemy sposób postępowania.

1. Włącz tryb rozszerzenia

Po podłączeniu dodatkowego monitora na każdym ekranie wyświetla się ten sam obraz. Chcąc zwiększyć powierzchnię wyświetlania, musisz więc uruchomić tryb rozszerzenia. Wówczas pulpit zostanie rozdzielony na dodatkowe wyświetlacze. W tym celu kliknij pulpit prawym przyciskiem myszy i wejdź w „Ustawienia ekranu”. Następnie przejdź do opcji „Wiele ekranów” i tam zmień z „Powiel te ekrany” na „Rozszerz te ekrany”. Po wykonaniu tej czynności ponownie wejdź na górę ustawień i dopasuj rozmieszczenie monitorów do stanu rzeczywistego. Najprościej zrobić to za pomocą myszy.

2. Przenieś okno na drugi monitor

Zadanie to możesz wykonać na dwa sposoby:

przeciągnij i upuść – za pomocą myszki kliknij okno, które wymaga przeniesienia i po prostu przeciągnij je w kierunku drugiego ekranu. Powinno zostać automatycznie przeniesione na drugi monitor;

użyj skrótu klawiaturowego – możesz skorzystać z wygodnego skrótu klawiaturowego. W zależności od tego, na który ekran chcesz przenieść okno, użyj kombinacji klawiszy: Windows + Shift + Strzałka w lewo bądź Windows + Shift + Strzałka w prawo.

Jak widzisz, praca w trybie wieloekranowym jest bardzo prosta. Jeśli dotąd z niej nie korzystałeś, to koniecznie rozważ jej wprowadzenie – zwłaszcza w przypadku, kiedy na co dzień wykonujesz wiele zadań jednocześnie. Po zakup dodatkowego monitora zapraszamy Cię do naszego e-sklepu. W swojej ofercie mamy monitory poleasingowe w bardzo korzystnych cenach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl