infolinia: (32) 258 64 51, 600 412 585

Jak sprawdzić szybko model laptopa?

Laptopy posiadają skomplikowane i długie nazwy. Jeśli nie jesteś wielkim znawcą informatycznych kwestii, zapewne masz problem z zapamiętaniem dokładniej specyfikacji modelu. Każdego dnia nie potrzebujesz takiej informacji, więc trzeba ją odnaleźć. W dzisiejszym materiale dowiesz się, jak zrobić to szybko i bez wysiłku. Przede wszystkim zacznij od przeszukania najbardziej oczywistych miejsc. 

Jeśli kupiłeś laptopa niedawno, istnieje duże prawdopodobieństwo, że masz zachowane pudełko. Tam znajdziesz pełną informację na temat specyfikacji modelu napisaną wielkimi literami, ponieważ producenci lubią podkreślać takie dane. Gdy pudełko jest poza Twoim zasięgiem, skorzystaj z gwarancji, paragonu lub faktury. Takie rzeczy lepiej zachować, ponieważ awaria może przydarzyć się w najmniej oczekiwanym momencie. Teraz na koniec najlepsza część. Większość firm umieszcza dokładną nazwę towaru także na obudowie laptopa. Wystarczy go podnieść i obrócić do góry nogami. Tam powinna być naklejka, która informuje o wszystkich najważniejszych parametrach. 

Oczywiście możesz skorzystać także ze wsparcia swojego sprzedawcy, który ma pełną wiedzę na temat oferowanego sprzętu. Jeśli masz wątpliwości zawsze skieruj się do ekspertów, którzy z przyjemnością doradzą Ci w takich sprawach.

 

Jak sprawdzić model laptopa w MacBooku?

Komputery tej marki wywodzącej się ze Stanów Zjednoczonych, zyskują coraz większą popularność na polskim rynku. Dlatego warto poświęcić im osobny fragment tekstu. Funkcjonalność i łatwa obsługa, to dla wielu znak rozpoznawczy produktów Apple. Można to zauważyć, gdy chcesz znaleźć pełną nazwę laptopa MacBook. Jak sprawdzić model laptopa? Wystarczy w lewym górnym roku kliknąć na logo producenta, którym jest słynne jabłko i wybrać opcję “ten mac”. Tam znajdują się wszystkie podstawowe informacje na temat urządzenia.

 

Jak sprawdzić model laptopa w systemie Windows?

Przez lata zmieniła się nieco filozofia Microsoftu do pokazywania niektórych danych. Obecnie nadal możesz znaleźć większość informacji na temat komputera, wchodząc wDxdiag. Jak sprawdzić model laptopa? Wystarczy najechać myszą na logo Menu Start i prawym przyciskiem myszy wybrać opcję uruchom. Następnie w oknie, które pojawi się wpisać wspomniany Dxdiag. Wtedy pojawią się aktualne informacje na temat laptopa oraz dokładnego modelu komputera. Dzięki temu perfekcyjnie dobierzesz sterowniki oraz urządzenia peryferyjne, takie jak drukarki do swojego laptopa. W ten sposób masz gwarancję na pełną kompatybilność różnego sprzętu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl