infolinia: (32) 258 64 51, 600 412 585

Jak sprawdzić wydajność komputera? 3 sposoby na poznanie możliwości sprzętu

Potrzebujesz informacji o możliwościach swojego komputera? Prostym sposobem na ich uzyskanie jest sprawdzenie wydajności sprzętu. Dzięki dedykowanym narzędziom bez problemu dowiesz się, jaki jest stan poszczególnych podzespołów oraz całego urządzenia. Jak sprawdzić wydajność komputera, by przekonać się, z jakim obciążeniem jest w stanie sobie poradzić? Poznaj trzy proste sposoby, które szybko dostarczą Ci potrzebnych informacji!

Jak sprawdzić wydajność komputera? PC Mark

Zastanawiasz się, jak sprawdzić wydajność komputera? Doskonałym rozwiązaniem będzie wykorzystanie jednego z bezpłatnych narzędzi. Do najpopularniejszych programów tego typu należy między innymi PC Mark, który pozwoli Ci zweryfikować możliwości sprzętowe i systemowe urządzenia. Dzięki tej aplikacji dowiesz się, jak komputer radzi sobie z przykładowymi codziennymi zadaniami, takimi jak surfowanie po sieci, wideokonferencje, edycja fotografii i wideo, czy granie w mało skomplikowane gry.

Jak sprawdzić wydajność karty graficznej?

Zastanawiasz się, czy sprzęt poradzi sobie z grafiką zaawansowanej gry? W takim przypadku również pomocna może okazać się jedna z aplikacji testujących. Jak sprawdzić wydajność komputera w zakresie grafiki? Z powodzeniem zrobisz to, wykorzystując program 3D Mark! W darmowej wersji pozwala on przeprowadzić kilka podstawowych testów, np. IceStorm czy CloudGate. Ten pierwszy doskonale nadaje się do smartfonów i tabletów, natomiast drugi zaleca się w przypadku laptopów i domowych komputerów stacjonarnych.

Jak sprawdzić wydajność procesora?

Jak sprawdzić wydajność komputera, by dowiedzieć się, jakie możliwości ma jego procesor? W tym przypadku pomocne mogą okazać się aplikacje CPU-Z lub Prime 95. Pamiętaj jednak, że podczas niektórych testów może dochodzić do znacznego wzrostu temperatury sprzętu! Jeśli chcesz uniknąć ewentualnego przegrzania, skorzystaj z narzędzia do monitorowania temperatury procesora – HWMonitor. Test warto przerwać, jeśli temperatura CPU dojdzie do 90 stopni Celsjusza.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl