infolinia: (32) 258 64 51, 600 412 585

Podpowiadamy, jak odinstalować program w Windows 10, Windows 8, Windows 7 i Windows Vista!

Niemal każdy użytkownik komputera ma na nim programy, z których nie korzysta. Raz na jakiś czas warto zrobić małe porządki i usunąć niepotrzebne aplikacje. Zwolni to miejsce na dysku i pozwoli odciążyć sprzęt. Jak odinstalować program w popularnych wersjach systemu Windows? Przedstawiamy kilka praktycznych podpowiedzi!

Odinstalowanie programu o czym pamiętać?

Pamiętaj, że usunięcie programu może wiązać się ze stałą utratą danych, które są z nim związane. Jeżeli będą Ci jeszcze potrzebne, wykonaj kopię, którą będzie można otworzyć w innej aplikacji. Masz pewność, że ich nie potrzebujesz? Podpowiadamy, jak odinstalować program!

Usuwanie programu w Windows 10

Jeśli chcesz odinstalować program w Windows 10, kliknij „Start” i wybierz „Wszystkie aplikacje”. Znajdź pozycję, którą chcesz usunąć, kliknij ją prawym przyciskiem myszy i wybierz „Odinstaluj”. Jeżeli nie widzisz takiej opcji, może oznaczać to, że dana aplikacja jest domyślna.

Jak odinstalować program w Windows 8?

W celu usunięcia programu z systemu Windows 8 kliknij klawisz Windows lub przełącz się do ekranu startowego. Znajdź aplikację, której chcesz się pozbyć i kliknij ją prawym przyciskiem myszy. Na pasku narzędzi, który pojawi się w dolnej części ekranu, wybierz „Odinstaluj”.

Usuwanie programów w Windows 7

Jak odinstalować program w systemie Windows 7? Kliknij „Start” i wybierz z menu „Panel sterowania”. W kategorii Programy znajdziesz opcję „Odinstaluj program”. Kliknij ją i wybierz niechciany program z wyświetlonej listy.

Jak odinstalować program w systemie Windows Vista?

Jeśli chcesz usunąć program w systemie Windows Vista, wystarczy, że po kliknięciu „Start” wpiszesz „Programy i funkcje”. Kliknij wyświetloną pozycję. Na ekranie powinno pojawić się okno „Odinstaluj lub zmień program”. Wybierz pozycję, którą chcesz usunąć i kliknij „Odinstaluj”.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl