infolinia: (32) 258 64 51, 600 412 585

Sprawdź, co wpływa na to, ile prądu zużywa komputer i przekonaj się, jak zwiększyć jego wydajność!

Urządzenia zasilane energią elektryczną mają bezpośredni wpływ na wysokość naszych rachunków – tego nie da się ukryć. Jednak nie od dzisiaj wiadomo, że mądre wybory pozytywnie wpływają na ograniczenie zużycia prądu, a w konsekwencji – na ostateczną kwotę konieczną do zapłaty. Jeśli szukasz oszczędności dla domowego budżetu, sprawdź, ile prądu zużywa komputer i jak możesz tę wartość pomniejszyć.

Komputer to nie wszystko!

Nawet jeśli znajdziesz odpowiedź na pytania, ile prądu faktycznie zużywa Twój komputer, nie będzie to wiarygodna wartość. Poza komputerem pracuje jeszcze monitor i on także korzysta z energii elektrycznej. Jeśli natomiast chcesz uzyskać informacje o poborze ilości prądu przez konkretne urządzenie, warto spojrzeć na etykietę, jednocześnie jednak pamiętając, że jest to teoretyczna wartość przybliżona. W praktyce oznacza to, że ta wartość będzie inna w stanie spoczynku, a inna w trakcie użytkowania.

Co wpływa na zużycie prądu przez komputer?

Zastanawiasz się, czy istnieją czynniki, które mogą mieć wpływ na wysokość poboru prądu przez komputer? Okazuje się, że części, z jakich składa się urządzenie, decydują o jego wydajności, a w związku z tym – wysokości zużycia energii. Jeśli chcesz wiedzieć, ile prądu zużywa komputer, koniecznie sprawdź, z jakich elementów został złożony! Warto wiedzieć, że im lepsza specyfikacja, tym płynniejsza praca urządzenia. Niestety – często wiąże się ona z większym poborem energii.

Wpływ na szybkość pracy i wydajność komputera ma ilość pamięci RAM, częstotliwość taktowania oraz ilość pamięci podręczej. Nie jest jednak prawdą, że komputer zużywa tyle prądu, ile mocy ma jego zasilacz.

Jak ograniczyć zużycie prądu przez komputer?

Nie musisz być właścicielem energooszczędnego urządzenia, by skutecznie ograniczyć zużycie prądu przez komputer. Wystarczy, że zastosujesz w praktyce kilka prostych rad i zadbasz, by sprzęt był użytkowany prawidłowo.

Wystarczy, że podczas korzystania z komputera zachowasz rozsądek – wyłączysz niepotrzebne programy, komunikatory i edytory tekstu, ograniczysz ilość otwartych w przeglądarce kart i zrezygnujesz z oglądania seriali w tle. Dodatkowo, kończąc pracę na komputerze, pamiętaj, by każdorazowo go wyłączać, nie wygaszać albo usypiać! Kiedy zastosujesz się do wskazanych rad, szybko przekonasz się, że zadając sobie pytanie, ile prądu zużywa komputer, będziesz mógł odpowiedzieć sobie, że zdecydowanie mniej niż dotychczas! Wiesz, co jeszcze zmieni się na plus? Wydajność urządzenia!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl