infolinia: (32) 258 64 51, 600 412 585

Twój komputer nie widzi telefonu? Sprawdź, jak rozwiązać ten problem!

Choć istnieje przynajmniej kilka sposobów na połączenie komputera z telefonem, to w dalszym ciągu największą popularnością cieszy się kabel USB. Co ciekawe, mimo że metoda ta uchodzi za najłatwiejszą, to w niektórych przypadkach może okazać się najbardziej problematyczna. Co zrobić, jeśli komputer nie widzi telefonu? Poznaj kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci uporać się z taką komplikacją!

Dlaczego komputer nie widzi telefonu?

Problem z wykryciem urządzenia mobilnego przez komputer może mieć przynajmniej kilka przyczyn. Najczęściej zdarza się, że komputer nie widzi telefonu ze względu na kabel lub brak sterowników. Co zrobić w takiej sytuacji?

1. Sprawdź podłączenie kabla

Jeśli po chwili od podłączenia, komputer nie widzi telefonu, zacznij od sprawdzenia kabla. Czasami może się on poluzować, co uniemożliwia wykrycie sprzętu. O prawidłowym połączeniu często informuje ikona USB na wyświetlaczu telefonu. Dla pewności możesz zweryfikować również działanie samego portu USB – podłącz do niego inny sprzęt i sprawdź, czy występuje podobny problem.

2. Zweryfikuj działanie kabla

Winę za to, że komputer nie widzi telefonu, może ponosić również uszkodzony kabel USB. Najlepszym rozwiązaniem, by to sprawdzić, będzie wykorzystanie innego przewodu.

3. Sprawdź sterowniki

Jak już wspomnieliśmy, bardzo często zdarza się, że komputer nie widzi telefonu ze względu na brak wymaganych sterowników. W takiej sytuacji najlepiej pobrać je ze strony producenta urządzenia mobilnego. Zdarza się również, że sterowniki są zainstalowane, ale przy próbie ich wykorzystania pojawia się błąd. W takim przypadku często obserwuje się żółty wykrzyknik, który widnieje przy nazwie urządzenia mobilnego w Menedżerze urządzeń. Jeśli odnotujesz taki problem, kliknij nazwę telefonu prawym przyciskiem myszy i wybierz „Aktualizuj sterownik”.

4. Sprawdź tryb przesyłania plików

Twój komputer dalej nie widzi telefonu? W wielu modelach podłączenie do kabla USB aktywuje tryb ładowania. W takim przypadku komputer nie wyświetla plików z urządzenia mobilnego. Co zrobić, by to sprawdzić? Po podłączeniu telefonu do komputera wysuń panel powiadomień i znajdź powiadomienie o podłączeniu do USB. Kliknij je i sprawdź dostępne opcje. Do sprawnego przesyłania danych potrzebna będzie aktywacja trybu „Pliki” lub „tryb MTP”.

5. Dodatkowe podpowiedzi

Czym jeszcze może być spowodowana sytuacja, w której komputer nie widzi telefonu? Czasami po podłączeniu urządzenia mobilnego wystarczy je po prostu odblokować. Jeśli żadna z powyższych metod nie zadziała, możesz spróbować też wyłączyć i ponowie uruchomić oba sprzęty. Pomocne może okazać się również wyciągnięcie i ponowne włożenie karty pamięci telefonu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl